Miejska Biblioteka Publiczna

w Nowym Targu

       

Godziny pracy

Wypożyczalnia dla dorosłych ul. Kolejowa 23 (budynek PZU - III piętro):
poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
w soboty: nieczynne

Filia nr 1 Al. Kopernika 12 (I piętro)
poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
w soboty: nieczynne

Czytelnia ul. Kolejowa 23 (budynek PZU - II piętro):
poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
w soboty: nieczynne

Czytelnia internetowa ul. Kolejowa 23 (budynek PZU - II piętro):
poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
w soboty: nieczynne

Filia nr 2, Osiedle Niwa 9
poniedziałek - piątek: 13.00 - 17.00

Na taką Noc Bibliotek warto było czekać. W piątkowe popołudnie i wieczór dzięki panu Danielowi Urbaniakowi mogliśmy poznać z bliska świat sów. Podczas zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu spotkania nasi najmłodsi czytelnicy dowiedzieli się m.in. czy sowy są tak mądre jak wszyscy myślą, co jest ich ulubionym przysmakiem, a także gdzie w naszym mieście możemy te niezwykłe ptaki spotkać. Pan Daniel pokazał zgromadzonym w Filii nr 1 dzieciom jak wygląda sprzęt potrzebny do obserwacji sów. Podczas prezentacji dzieci miały także szansę zobaczyć jakie gatunki tych ptaków występują na terenie Podhala, a jakie w Polsce. Przepiękne zdjęcia zrobione przez prowadzącego spodobały się wszystkim obecnym na spotkaniu. Nie zabrakło ciekawych pytań, tajemniczych opowieści i przymierzania stroju maskującego. Publiczność była zachwycona. Pan Daniel z niezwykłą pasją opowiadał o swoich ulubieńcach. Na wszystkich czekał także słodki poczęstunek przygotowany przez bibliotekę. Po zakończeniu spotkania przyszedł czas na kolejną atrakcję tego wieczoru – Spacer Przyrodniczy Uszatym Szlakiem do rezerwatu Bór na Czerwonem. Zaopatrzeni w latarki, lampki czołówki młodsi i starsi pasjonaci sów udali się na ich poszukiwanie. Po drodze czekały na nas edukacyjne przystanki podczas których pan Daniel pokazywał miejsca, gdzie można spotkać sowy.  Po dotarciu do lasu, wszyscy skupili się na wskazówkach naszego przewodnika i wypatrywaniu sów. Niezwykłą atmosferę podkreślił wschodzący księżyc, który w lesie był pięknie widoczny. Było tajemniczo, magicznie i bajkowo.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej niezwykłej przygodzie oraz przyczynili się do jej organizacji: dzieciom oraz ich opiekunom uczestniczącym w spotkaniu, panu Danielowi Urbaniakowi za niezwykłą prelekcję i wspaniale przygotowany spacer, panu Burmistrzowi Miasta Nowy Targ Grzegorzowi Watysze oraz Wydziałowi Kultury, Sportu i Promocji Urzędu Miasta Nowy Targ za przekazanie prezentów dla uczestników spotkania.

Pisali o nas: https://nowytarg24.tv/noc-bibliotek-w-nowym-targu-z-wieczorna-eskapada-do-boru-na-czerwonem/


 

 

 

Polecamy

Polecamy wybrane książki które warto przeczytać oraz te, po które chętnie sięgają nasi czytelnicy. W zestawieniu znalazły się publikacje dla każdego, różnego rodzaju. Od historii po kryminał, aż po zestawienie dla dzieci i młodzieży. Szczegóły w kwestii dostępności znajdują się w naszym katalogu on-line po wyszukaniu.

 

Craig Symonds to jeden z najlepszych współczesnych historyków zajmujących się dziejami marynarki wojennej. "II wojna światowa na morzu" stanowi ukoronowanie jego badań. To kompletna opowieść o wojnie morskiej wszystkich państw wojujących na morzach i oceanach świata w latach 1939–1945. Wielu historyków uważa, że podczas II wojny światowej kluczowe dla ostatecznych rozstrzygnięć znaczenie miały właśnie operacje morskie. Niewielu jednak tłumaczy, jak i dlaczego do tego doszło. Odpowiedzi znajdziemy w tej książce. [nota wydawcy]    

    

    

    

 

Polecamy książki regionalne

Polecamy nasze ciekawe księgozbiory regionalne znajdujące się w Czytelni oraz Wypożyczalni dla Dorosłych. Publikacje opisują Nowy Targ oraz Podhale. Poniżej polecamy kilka wybranych książek.

   

   

   

    

    

Szukaj

Ankieta

Ankieta "Kompetencje cyfrowe w mojej gminie"

BIBLIOTEKA W MIEŚCIE, MIASTO W BIBLIOTECE

 

 

Pomoc Ukrainie - informacje zbiorcze

Poniżej zamieszczamy informacje i komunikaty dotyczące pomocy Ukrainie.

 

Mapa monitoringu jakości powietrza

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

Kontakt

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu
ul. Kolejowa 23 (budynku PZU)
34-400 Nowy Targ

tel. 18 264 63 72

Dyrektor - wewnętrzny: 24

Czytelnia - wewnętrzny: 21

Wypożyczalnia dla dorosłych - wewnętrzny: 22

Dział Gromadzenia, Opracowania i Kontroli Zbiorów - wewnętrzny: 23

e-mail:

dyrektor@mbp.nowytarg.pl

mbp@mbp.nowytarg.pl

wypozyczalnia@mbp.nowytarg.pl

czytelnia@mbp.nowytarg.pl

 

Filia nr 1 Al. Kopernika 12 (I piętro)

tel.:  18 266 28 41

e-mail:

filia1@mbp.nowytarg.pl

 

Filia nr 2:  Os. Niwa 9

Polecamy

 

Najnowszy 25 już numer Almanachu Nowotarskiego to ponad 400 stron opisujących Nowy Targ oraz ludzi i wydarzenia związane z Sercem Podhala i jego historią.

Rocznik, który podczas każdej premiery wzbudza wielkie zainteresowanie, w którym łączą się glosy starszego i młodszego pokolenia kierując naszą uwagę na odkrywanie miasta, wydawałoby się zupełnie zwyczajnego.

Kalejdoskop postaci, miejsc, wydarzeń historycznych związanych z Nowym Targiem – tak w skrócie można określić to co oferuje nam tegoroczny Almanach.  Niesamowita nić historii, która łączy przeszłość z przyszłością, pozwalając nam po raz kolejny zobaczyć nasze miasto w nowej odsłonie.

 

 

Polecamy

Olga Tokarczuk - Księgi Jakubowe

Niemal tysiąc stron, kilkadziesiąt wątków i postaci – Księgi Jakubowe imponują literackim rozmachem, wielością poziomów i możliwych interpretacji. Olga Tokarczuk pełnymi garściami czerpie z tradycji powieści historycznej, poszerzając jednocześnie jej granice gatunkowe. Z ogromną dbałością o szczegóły przedstawia realia epoki, architekturę, ubiory, zapachy. Odwiedzamy szlacheckie dwory, katolickie plebanie i żydowskie domostwa, rozmodlone i zanurzone w lekturze tajemniczych pism. Na oczach czytelników pisarka tka obraz dawnej Polski, w której egzystowały obok siebie chrześcijaństwo, judaizm, a także islam.

 

 

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com