Miejska Biblioteka Publiczna

w Nowym Targu

       

Godziny pracy

Wypożyczalnia dla dorosłych ul. Kolejowa 23 (budynek PZU - III piętro):
poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
w soboty: nieczynne

Filia nr 1 Al. Kopernika 12 (I piętro)
poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
w soboty: nieczynne

Czytelnia ul. Kolejowa 23 (budynek PZU - II piętro):
poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
w soboty: nieczynne

Czytelnia internetowa ul. Kolejowa 23 (budynek PZU - II piętro):
poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
w soboty: nieczynne

Filia nr 2, Osiedle Niwa 9
poniedziałek - piątek: 13.00 - 17.00

Logowanie

 

Aby dokonać logowania na swoje konto czytelnika w Miejskiej Bibliotece Publicznej prosimy o skorzystanie z odnośnika poniżej:

 

 

>>> ZALOGUJ SIĘ <<<

 

 

lub wklejenia adresu bezpośredniego w okno przeglądarki z adresem strony www. Bezpośredni link do logowania:

https://www.nowytarg-mbp.sowa.pl/sowacgi.php?KatID=0&typ=acc&id=info

 

 

Instrukcja logowania:

 

W związku z wprowadzeniem od dnia 1 stycznia 2018 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowym Targu tzw. automatycznego wypożyczania prezentujemy Państwu uproszczoną instrukcję logowania się do konta czytelnika. Każdy czytelnik będzie posiadać nową, plastikową legitymację przypominająca kartę bankomatową. To na jej podstawie będzie odbywać się identyfikacja Czytelnika w Bibliotece. Zawiera ona dane w postaci: imienia i nazwiska czytelnika, kod kreskowy oraz indywidualny numer legitymacji nadany przez system. Posiadanie karty jest obowiązkowe. Przykład nowej karty czytelnika zamieszczony jest poniżej:

 Aby dokonać logowania do swojego konta czytelniczego należy:

  1. Przygotuj swoją kartę biblioteczną. Zaloguj się na swoja pocztę elektroniczną.
  2. Wejdź na stronę internetową Biblioteki: www.mbp.nowytarg.pl

 

  1. Następnie, po wczytaniu się strony, w lewej części ekranu klikamy na katalog MBP w Nowym Targu

 

 

  1. Po wykonaniu operacji z punktu nr 3 otwiera nam się nowe okno, które wygląda jak na zdjęciu poniżej. Klikamy na zakładkę KONTO w górnej części ekranu.

 

  1. Jeżeli wszystko wykonamy poprawnie, ukaże się ekran jak poniżej:

 =

 

W zaznaczone czerwonym kolorem okręg musimy wprowadzić dane. Są to IDENTYFIKATOR oraz HASŁO. Identyfikatorem jest ZAWSZE numer legitymacji, który widnieje pod kodem kreskowym naszej nowej legitymacji. Hasło natomiast ustanawiamy sami, lub używamy hasła roboczego, które nadaje dyżurujący bibliotekarz. Jeżeli hasło nie zostało nadane przez pracownika MBP, musimy je nadać sobie sami – inaczej logowanie do konta będzie niemożliwe. Prosimy pamiętać, aby hasło robocze, które nadaje bibliotekarz zmienić na inne sobie tylko znane po dokonaniu logowania.

Jeżeli nie posiadamy hasła to musimy je wygenerować. W tym celu klikamy na link znajdujący się poniżej o nazwie "Nie pamiętasz hasła?". Wygenerowanie nowego hasła jest czynnością jednorazową, ale musimy na nią poświęcić kilka chwil i uwagi. Proszę pamiętać, aby hasło było jednocześnie łatwe dla zapamiętania dla Czytelnika, ale trudne do rozszyfrowania przez osoby niepowołane. Zalecamy zastosowanie w haśle dużej litery oraz cyfr. Czytelnik odpowiada za swoją legitymację i hasło, dlatego Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody wywołane na koncie czytelnika przeprowadzone zdalnie.

Aby wygenerować nowe hasło musimy kliknąć w niebieski link o nazwie "Nie pamiętasz hasła?" a następnie wypełnić pole jak poniżej na zdjęciu, podając odpowiednie wartości. W Pole kontrole spośród dostępnych wariantów wybieramy wariant o nazwie Numer karty. Obok, poniżej w Wartość kontrolna należy wpisać numer swojej legitymacji, następnie poniżej podajemy adres poczty elektronicznej (e-mail). Na sam koniec tej operacji musimy zaznaczyć opcję "Nie jestem robotem". Może zdarzyć się tak, iż w celu weryfikacji musimy zaznaczyć z losowo wygenerowanych obrazków odpowiednie rzeczy lub przedmioty, w zależności od tego o co poprosi w danej chwili system. Bywa, iż operacja ta może być niewygodna, ze względu na trudności z odczytaniem obrazków – bywa to dość częste. Jeżeli taki problem się pojawi należy odświeżyć obrazek. Jeżeli nadal będzie on nieczytelny, operację należy przeprowadzić do skutku, aż będziemy w stanie bezproblemowo odczytać obrazki. Operacja ta jest niezależna od Miejskiej Biblioteki Publicznej. Nie mamy wpływu na taką opcję weryfikacji – została ona narzucona przez producenta oprogramowania.

 
Jeżeli operacja przebiegła pomyślnie to nowo wygenerowane hasło otrzymamy na wskazany adres e-mail.

  

  1. Jeżeli dokonamy poprawnego logowania naszym oczom powinien ukazać się taki oto obraz z panelem:


 

 

Z tego miejsca czytelnik może dokonywać wielu operacji m.in. sprawdzać książki, które ma aktualnie w wypożyczeniu, sprawdzać historię książek, które pożyczał lub też dokonywać prolongaty książek znajdujących się aktualnie w pożyczeniu. Całość jest logicznie podzielona i bardzo czytelna dzięki systemowi zakładek znajdujących się w górnej części panelu.

 

Ankieta

Ankieta "Kompetencje cyfrowe w mojej gminie"

BIBLIOTEKA W MIEŚCIE, MIASTO W BIBLIOTECE

 

 

Pomoc Ukrainie - informacje zbiorcze

Poniżej zamieszczamy informacje i komunikaty dotyczące pomocy Ukrainie.

 

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com