Wypożyczalnia dla dorosłych ul. Kolejowa 23 (budynek PZU - III piętro):
w soboty: 9.00 - 13.00

Filia nr 1 Al. Kopernika 12 (I piętro)
w soboty: 9.00 - 13.00

Czytelnia ul. Kolejowa 23 (budynek PZU - II piętro):

Czytelnia internetowa ul. Kolejowa 23 (budynek PZU - II piętro):

Dyskusyjny Klub Książki działający w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowym Targu zaprasza na otwarte spotkanie autorskie z Tanyą Valko, autorką bestsellerowej „Orientalnej Sagi” – cyklu powieści obyczajowych, w których poznajemy arabski świat.

Książki tej bardzo poczytnej i lubianej autorki są efektem jej 25-letniego pobytu w krajach muzułmańskich, własnych przeżyć i doświadczeń, ale również studiów akademickich, samodzielnych badań i przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami krajów arabskich. Przedstawiają  realne zdarzenia i obyczaje w literackiej fikcji – bohaterzy kolejnych tomów powieści są postaciami wymyślonymi przez autorkę , ale żyją w miejscach i okolicznościach jak najbardziej rzeczywistych.

Taka mieszanka fikcji i prawdy, spleciona wątkiem romansowym sprawia, że historie napisane przez Tanyę  Valko są niezwykle interesujące i wciągają czytelnika w fascynujący świat Orientu.

Tanya Valko to pseudonim literacki urodzonej w Krakowie absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego pisarki, poetki, podróżniczki i tłumaczki. Jej zainteresowania literackie to nie tylko powieści obyczajowe. Jest autorką książek o Libii, a owocem jej pasji zdrowego stylu życia są poradniki : Dość odchudzania – czas na dietę, Nowoczesna książka kucharska oraz Odchudzająca książka kucharska. Wydała również nietypową powieść umieszczoną w polskich realiach p.t.” Zrób mnie młodszą, zrób mnie piękną, o problemach wieku średniego i chęci zatrzymania młodości.

Na spotkanie z Tanyą Valko zapraszamy 8 maja ( poniedziałek ) 2023 r. na godz.18.00 do Czytelni MBP przy ul. Kolejowej 23 w Nowym Targu (II piętro – dostępna winda). Wstęp wolny.

Polecamy wybrane książki które warto przeczytać oraz te, po które chętnie sięgają nasi czytelnicy. W zestawieniu znalazły się publikacje dla każdego, różnego rodzaju. Od historii po kryminał, aż po zestawienie dla dzieci i młodzieży. Szczegóły w kwestii dostępności znajdują się w naszym katalogu on-line po wyszukaniu.

SOWA MOBI

Katalog naszej biblioteki na smartfonie lub tablecie jest już dostępny dla czytelników dzięki aplikacji „Sowa MOBI”. Informację na stronie  https://mobi.sowa.pl/ . Zachęcamy do korzystania.

BIBLIOTEKA W MIEŚCIE, MIASTO W BIBLIOTECE

Ankieta "Kompetencje cyfrowe w mojej gminie"

Pomoc Ukrainie - informacje zbiorcze

Poniżej zamieszczamy informacje i komunikaty dotyczące pomocy Ukrainie.

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu
ul. Kolejowa 23 (budynku PZU)

Dział Gromadzenia, Opracowania i Kontroli Zbiorów - wewnętrzny: 21

Filia nr 1 Al. Kopernika 12 (I piętro)

Najnowszy 26 już numer Almanachu Nowotarskiego to ponad 400 stron opisujących Nowy Targ oraz ludzi i wydarzenia związane z Sercem Podhala i jego historią.