Miejska Biblioteka Publiczna

w Nowym Targu

       

Godziny pracy

Wypożyczalnia dla dorosłych ul. Kolejowa 23 (budynek PZU - III piętro):
poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
w soboty: 9.00 - 13.00

Filia nr 1 Al. Kopernika 12 (I piętro)
poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
w soboty: 9.00 - 13.00

Czytelnia ul. Kolejowa 23 (budynek PZU - II piętro):
poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
w soboty: nieczynne

Czytelnia internetowa ul. Kolejowa 23 (budynek PZU - II piętro):
poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
w soboty: nieczynne

Filia nr 2, Osiedle Niwa 9
poniedziałek - piątek: 13.00 - 17.00

W czwartek  25 maja  o godz.17.00  zapraszamy  na wyjątkowe spotkanie z pisarką Eweliną Gierasimiuk-Mertą, autorką książek "3600 gramów szczęścia" oraz "Rodzinne selfie z menażerią w tle", do  Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu przy al. Kopernika 12.

To niepowtarzalna okazja, aby spotkać się z autorką osobiście, posłuchać o jej inspiracjach oraz porozmawiać  na temat wartości rodziny, miłości i  ludzkich relacji, które są centralnymi motywami w jej twórczości.
Ewelina Gierasimiuk-Merta to pisarka o niezwykłym talencie, która porusza serca czytelników. Mieszka wraz z mężem ultramaratończykiem i synem Miłoszem w malowniczym domu na wzgórzu w Nowym Targu. Jest również pasjonatką biegania i podróży. Jej książki, "3600 gramów szczęścia" oraz "Rodzinne selfie z menażerią w tle", poruszają tematy związane z rodziną, macierzyństwem i siłą więzi między ludźmi. Ewelina Gierasimiuk-Merta potrafi z niesamowitą wrażliwością oddać emocje i stworzyć postacie, które stają się nam bliskie.

Zapraszamy do spędzenia tego niezwykłego dnia w bibliotece – miejscu otwartym dla wszystkich Mam !

Polecamy

Polecamy wybrane książki które warto przeczytać oraz te, po które chętnie sięgają nasi czytelnicy. W zestawieniu znalazły się publikacje dla każdego, różnego rodzaju. Od historii po kryminał, aż po zestawienie dla dzieci i młodzieży. Szczegóły w kwestii dostępności znajdują się w naszym katalogu on-line po wyszukaniu.

 

   

    

    

    

 

Polecamy książki regionalne

Polecamy nasze ciekawe księgozbiory regionalne znajdujące się w Czytelni oraz Wypożyczalni dla Dorosłych. Publikacje opisują Nowy Targ oraz Podhale. Poniżej polecamy kilka wybranych książek.

   

   

    

    

    

Szukaj

SOWA MOBI

Katalog naszej biblioteki na smartfonie lub tablecie jest już dostępny dla czytelników dzięki aplikacji „Sowa MOBI”. Informację na stronie  https://mobi.sowa.pl/ . Zachęcamy do korzystania.

BIBLIOTEKA W MIEŚCIE, MIASTO W BIBLIOTECE

 

 

Ankieta

Ankieta "Kompetencje cyfrowe w mojej gminie"

 

Pomoc Ukrainie - informacje zbiorcze

Poniżej zamieszczamy informacje i komunikaty dotyczące pomocy Ukrainie.

 

Mapa monitoringu jakości powietrza

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Kontakt

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu
ul. Kolejowa 23 (budynku PZU)
34-400 Nowy Targ

tel. 18 264 63 72

Dyrektor - wewnętrzny: 24

Czytelnia - wewnętrzny: 23

Wypożyczalnia dla dorosłych - wewnętrzny: 22

Dział Gromadzenia, Opracowania i Kontroli Zbiorów - wewnętrzny: 21

e-mail:

dyrektor@mbp.nowytarg.pl

mbp@mbp.nowytarg.pl

wypozyczalnia@mbp.nowytarg.pl

czytelnia@mbp.nowytarg.pl

 

Filia nr 1 Al. Kopernika 12 (I piętro)

tel.:  18 266 28 41

e-mail:

filia1@mbp.nowytarg.pl

 

Filia nr 2:  Os. Niwa 9

Polecamy

 

Najnowszy 26 już numer Almanachu Nowotarskiego to ponad 400 stron opisujących Nowy Targ oraz ludzi i wydarzenia związane z Sercem Podhala i jego historią.

Rocznik, który podczas każdej premiery wzbudza wielkie zainteresowanie, w którym łączą się glosy starszego i młodszego pokolenia kierując naszą uwagę na odkrywanie miasta, wydawałoby się zupełnie zwyczajnego.

Kalejdoskop postaci, miejsc, wydarzeń historycznych związanych z Nowym Targiem – tak w skrócie można określić to co oferuje nam tegoroczny Almanach.  Niesamowita nić historii, która łączy przeszłość z przyszłością, pozwalając nam po raz kolejny zobaczyć nasze miasto w nowej odsłonie.

 

 

Polecamy

Olga Tokarczuk - Księgi Jakubowe

Niemal tysiąc stron, kilkadziesiąt wątków i postaci – Księgi Jakubowe imponują literackim rozmachem, wielością poziomów i możliwych interpretacji. Olga Tokarczuk pełnymi garściami czerpie z tradycji powieści historycznej, poszerzając jednocześnie jej granice gatunkowe. Z ogromną dbałością o szczegóły przedstawia realia epoki, architekturę, ubiory, zapachy. Odwiedzamy szlacheckie dwory, katolickie plebanie i żydowskie domostwa, rozmodlone i zanurzone w lekturze tajemniczych pism. Na oczach czytelników pisarka tka obraz dawnej Polski, w której egzystowały obok siebie chrześcijaństwo, judaizm, a także islam.

 

 

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com