Miejska Biblioteka Publiczna

w Nowym Targu

       

Godziny pracy

Wypożyczalnia dla dorosłych ul. Kolejowa 23 (budynek PZU - III piętro):
poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
w soboty: 9.00 - 13.00

Filia nr 1 Al. Kopernika 12 (I piętro)
poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
w soboty: 9.00 - 13.00

Czytelnia ul. Kolejowa 23 (budynek PZU - II piętro):
poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
w soboty: nieczynne

Czytelnia internetowa ul. Kolejowa 23 (budynek PZU - II piętro):
poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
w soboty: nieczynne

Filia nr 2, Osiedle Niwa 9
poniedziałek - piątek: 13.00 - 17.00

W dniu 22 maja 2022 w Filii nr 1 Biblioteki przy al. Kopernika 12 odbyło się spotkanie z Wiesławem Drabikiem, autorem licznych książek dla dzieci, ilustratorem i tłumaczem. Wydarzenie zorganizowano w ramach obchodów jubileuszu 75-lecia powstania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowy Targu i było dedykowane naszym najmłodszym czytelnikom.

W trakcie spotkania, pełnego zabawnych anegdot i historii, Wiesław Drabik z łatwością nawiązał kontakt z uczestnikami, wciągając ich w pełen humoru dialog. Przeprowadził też konkurs wśród dzieci, a nagrodą była książka z autografem autora. Dzieci w trakcie spotkania były bardzo zaangażowane i chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Pisarz opowiadał też o swoich początkach literackiej twórczości, a także zdradził co sprawiało mu największe trudności.

Na koniec pełnego dziecięcej radości spotkania wszyscy jego uczestnicy zostali zaproszeni na urodzinowy poczęstunek. Pyszna pizza cieszyła się wielkim powodzeniem wśród naszych młodych czytelników.

Spotkanie było jednym z wydarzeń zadania pn. „Jubileusz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu – Biblioteka w mieście, miasto w bibliotece” w ramach programu „Edukacja kulturalna 2022” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 


 

Jest nam szczególnie miło poinformować, iż Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu w dniu 21 maja 2022 r. podczas uroczystej gali jubileuszu 75–lecia otrzymała Medal Pamiątkowy Podhala, który został wręczony dyrektorowi biblioteki przez przedstawicieli władz Powiatu Nowotarskiego pana Karola Skrzypca i pana Tadeusza Rafacza.

Jest to zaszczytne wyróżnienie przyznawane przez Powiat Nowotarski za zasługi dla rozwoju regionu Podhala, również w działalności kulturalnej.

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu przyjmuje to jako wyraz uznania dla swojej wieloletniej działalności na rzecz lokalnej społeczności oraz pracy kilku pokoleń bibliotekarzy.

Dziękujemy wszystkim byłym i obecnym pracownikom biblioteki oraz tym wszystkim, którzy przyczynili się do jej rozwoju. Dziękujemy naszym wiernym od lat czytelnikom za wsparcie i życzliwość oraz zaangażowanie w sprawy biblioteki. To nasza wspólna radość.

 


 

Gala Jubileuszowa już za nami. Dyrekcja i pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu serdecznie dziękują wszystkim za przybycie i wspólne spędzenie sobotniego wieczoru. Było nam bardzo miło widzieć naszych wiernych czytelników oraz gości przybyłych z całego Podhala oraz z sąsiednich powiatów. Wasza obecność, życzenia i wyrazy życzliwości oraz wszystkie dowody sympatii będą nas jeszcze bardziej mobilizować do pracy na rzecz mieszkańców naszego miasta i regionu. Najpiękniejszym podziękowaniem dla nas – bibliotekarzy jest docenienie naszej codziennej pracy. 

Dziękujemy bardzo gorąco również tym wszystkim osobom, które nie mogły być z nami w tym szczególnym dniu, ale okazują nam na co dzień swoją sympatię i zaangażowanie w działalność biblioteki. Składamy również serdeczne podziękowania za książki, które otrzymaliśmy od bibliotekarzy z Ochotnicy Dolnej, Szczawnicy i Jabłonki, a także od Związku Podhalan Oddział Nowy Targ, Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji oraz Miejskiego Zakładu Komunikacji w Nowym Targu.

Poniżej prezentujemy życzenia, jakie od Was otrzymaliśmy oraz galerie zdjęć z naszej uroczystości.

Zdjęcie z uroczystej gali znajdują się bezpośrednio pod linkami:

https://podhale24.pl/galerie/galeria/25959

https://nowytarg24.tv/75-lecie-miejskiej-biblioteki-publicznej-w-nowym-targu/

 

Galeria listów gratulacyjnych (zdjęcia do powiększenia po kliknięciu):


     
       
       

 

 


 

 

SOWA MOBI

Katalog naszej biblioteki na smartfonie lub tablecie jest już dostępny dla czytelników dzięki aplikacji „Sowa MOBI”. Informację na stronie  https://mobi.sowa.pl/ . Zachęcamy do korzystania.

BIBLIOTEKA W MIEŚCIE, MIASTO W BIBLIOTECE

 

 

Ankieta

Ankieta "Kompetencje cyfrowe w mojej gminie"

 

Pomoc Ukrainie - informacje zbiorcze

Poniżej zamieszczamy informacje i komunikaty dotyczące pomocy Ukrainie.

 

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com