Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w XIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Stanisława Czernika. Szczegóły na plakacie poniżej:
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w II edycji konkursu plastycznego przeznaczonego dla dzieci w wieku szkolnym od 10-13 lat.
Jest to już ostatnie wydarzenie realizowane w ramach odchodów Jubileuszu 75-lecia powstania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu.
Szczegóły na plakacie i w regulaminie poniżej.
Konkurs dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Edukacja kulturalna 2022”.
Pliki do pobrania:
Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie Pigmalion fantastyki 2022. Więcej informacji znajduje się na stronie Organizatora pod linkiem:
https://www.moksir.chrzanow.pl/wydarzenie/pigmalion-fantastyki-2022/
Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym pn. „Moja Biblioteka Przyszłości”.
Celem konkursu jest aktywizacja twórcza dzieci jako odbiorców kultury i stymulacja ich kompetencji artystycznych i kulturowych, jak również skupienie zainteresowania na bibliotece - miejscu, gdzie chcą chętnie przebywać i rozwijać swoje umiejętności.
Prace można składać w dniach od 07 lipca do 15 sierpnia br. w agendach Biblioteki.
Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i wyróżnień nastąpi 25 sierpnia br. w trakcie spotkania „W Bibliotece” w ramach cyklu z Kicią Kocią.
Serdecznie zapraszamy dzieci do udziału !
PLIKI DO POBRANIA:
https://mbp.nowytarg.pl/images/zgoda/klauzularodo
Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiemogłasza II Ogólnopolski Konkurs Poetycki Wiersza Klasycznego WYSOKIE rymowanie pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie. Konkurs adresowany jest do twórców zrzeszonych i niezrzeszonych w związkach twórczych. Warunkiem udziału jest nadesłanie zestawu 2 wierszy spełniających warunki wiersza klasycznego o tematyce dowolnej, oznaczonych godłem słownym i kategorią oraz dołączenie wypełnionej, zeskanowanej karty zgłoszenia.
Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną (pliki doc., rtf.) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Więcej informacji pod linkiem: https://mok.wysokiemazowieckie.pl/biblioteka/8-biblioteka/1330-ii-ogolnopolski-konkurs-poetycki-wiersza-klasycznego-wysokie-rymowanie
Szanowni Państwo!
Wzorem lat ubiegłych, pragnąc docenić bezinteresowność i społeczne zaangażowanie mieszkańców Małopolski, ogłoszony został konkurs o Nagrodę Samorządu Województwa Małopolskiego dla Osób Działających na Rzecz Dobra Innych „Amicus Hominum”. Wyróżnienia te są wyrazem naszej wdzięczności za bycie przyjacielem drugiego człowieka, godnym naśladowania „cichym bohaterem”. To także forma podziękowań za niezwykle satysfakcjonujacą, ale zarazem wymagającą pracę oraz wsparcie i poświęcenie dla potrzebujących.
Z wielką przyjemnością chciałabym zaprosić Państwa do zgłaszania kandydatur do Nagrody „Amicus Hominum”, która daje możliwość docenienia osób społecznie zaangażowanych w trzech kategoriach:
- AMICUS HOMINUM – DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA za całokształt bezinteresownej działalności społecznej, której celem jest pomoc osobom i środowiskom szczególnie potrzebującym, w tym m.in.: aktywne zaangażowanie w inicjatywy charytatywne, społeczne, kulturalne, sportowe, ekologiczne lub obywatelskie, walkę z nierównościami i wykluczeniem społecznym, wyrównywanie szans edukacyjnych i zdrowotnych, zmianę rzeczywistości społecznej oraz budowę kultury społecznej.
- AMICUS HOMINUM – INICJATYWA MŁODYCH za podejmowanie różnorodnych inicjatyw przez osoby młode lub formalne i nieformalne grupy wolontariackie, w tym młodzieżowe
i szkolne koła wolontariatu (11-26 lat) na rzecz dobra innych, promowanie postaw otwartości oraz zaangażowania na rzecz społeczności i osób potrzebujących wsparcia, w tym promowanie idei wolontariatu oraz wzorcowych praktyk wolontariatu. - AMICUS HOMINUM – ODPOWIEDZIALNY SPOŁECZNIE za działalność prowadzoną na rzecz innych przez osoby z otoczenia biznesu, które dzięki swojej wytrwałości, odwadze
i przedsiębiorczości potrafią w znaczący sposób wpływać na rzeczywistość gospodarczą oraz społeczną, w tym za wsparcie finansowe udzielane osobom, podmiotom lub inicjatywom, a także dla tych którzy przyczynili się do rozwoju społecznej odpowiedzialności biznesu i wolontariatu pracowniczego w swojej firmie.
Nominacja do nagrody „Amicus Hominum”, to również okazja, by podziękować i wyróżnić tych Małopolan, którzy swoją odwagą, pracą i zaangażowaniem walczyli o ludzkie życia w czasie pandemii COVID-19 oraz tych, którzy pomagają potrzebującym z Ukrainy. Praca wolontariuszy – od pierwszych dni wojny w Ukrainie – jest nieoceniona. To właśnie wolontariusze są najczęściej pierwszym punktem kontaktowym, udzielając pomocy uchodźcom wojennym, w tym zapewniając podstawowe potrzeby, tj. żywność, środki higieniczne czy noclegi. Doceńmy wspólnie po raz kolejny wysiłek Małopolan w czynieniu dobra!
Termin nadsyłania formularzy zgłoszeniowych do Nagrody upływa w dniu 29 lipca 2022 r. Wszelkie informacje dotyczące konkursu, w tym regulamin oraz wzór formularza zgłoszeniowego, dostępne są na stronie internetowej www.malopolska.pl/ngo oraz w Zespole Wspierania Inicjatyw Obywatelskich w Kancelarii Zarządu UMWM, tel. (12) 616 09 82.
Więcej informacji pod adresem strony internetowej: https://www.malopolska.pl/samorzad/nagrody/wspolpraca/amicus-hominum
Konkurs Małe Granty, wielkie szanse! Nawet 10 000 zł na działania z młodzieżą!
Od kilku dni trwa nabór wniosków do konkursu Małe Granty, który jest realizowany w ramach Programu Równać Szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzonego przez Fundację Civis Polonus. Wnioski można składać do 25 MAJA 2022 ROKU, DO GODZINY 12.00.
O granty mogą ubiegać się organizacje ZE WSI I MIAST DO 20 TYSIĘCY MIESZKAŃCÓW:
- POWIATOWE, MIEJSKIE I GMINNE BIBLIOTEKI PUBLICZNE;
- powiatowe, miejskie i gminne domy kultury;
- organizacje pozarządowe, zarejestrowane (w formie stowarzyszeń lub fundacji) w KRS lub w ewidencji prowadzonej przez starostów;
- Ochotnicze Straże Pożarne,
- Koła Gospodyń Wiejskich wpisane do rejestru Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa lub KRS bądź ewidencji
prowadzonej przez starostów.
Wymienione instytucje i organizacje mogą ubiegać się o DOTACJE DO 10000 ZŁ na projekty trwające do 6 miesięcy. Działania realizowane w ramach projektu powinny wspierać rozwój u młodych ludzi (13-19 lat) z małych miejscowości, rozwijać ich umiejętności społeczne przydatne zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu.
Więcej informacji na pod adresem https://s.rownacszanse.pl/malegranty
Konkurs „GeoWycieczka. Odkryj na nowo swoją Małą Ojczyznę”
Jesteś uczniem szkoły podstawowej, liceum lub technikum i masz ochotę na nowe wyzwanie? Weź udziału w konkursie! Biuro Programu „Niepodległa” i zespół projektu „Geograficzno-polityczny atlas Polski. Polska w świecie współczesnym. Perspektywa 2022” zapraszają do rozejrzenia się po najbliższej okolicy. Wystarczy stworzyć projekt wycieczki w sąsiedztwie swojej szkoły lub w rodzinnej miejscowości, by móc wygrać czytnik e-booków. Zapraszamy do udziału w konkursie „GeoWycieczka. Odkryj na nowo swoją Małą Ojczyznę”!
ODKRYJ NA NOWO SWOJĄ MAŁĄ OJCZYZNĘ
Otacza nas bardzo dużo nazw. Imiona patronów ulic, pomniki lokalnych bohaterów, tablice pamiątkowe – często nie dostrzegamy ich wyjątkowości. Konkurs „GeoWycieczka. Odkryj na nowo swoją Małą Ojczyznę” zaprasza do przyjrzenia się śladom pamięci w przestrzeniach miast. Wystarczy zaplanować wycieczkę, która potrwa tyle, co jedna lekcja szkolna. Uważnie rozglądając się po okolicy trzeba zebrać otaczające nazwy ulic, pomniki, tablice pamiątkowe, czy nawet przydrożne głazy! Zbierz informacje, idź na wycieczkę, zrób plakat – i gotowe! Powstałą pracę konkursową trzeba wysłać w formacie cyfrowym do 30 września 2022 roku.
CO TRZEBA ZROBIĆ W KONKURSIE „GEOWYCIECZKA”?
Prace mogą być wykonywane samodzielnie lub w dwuosobowych zespołach. Nad każdym zgłaszanym projektem musi czuwać nauczyciel lub opiekun merytoryczny. Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie?
- Zaplanuj wycieczkę po najbliższej okolicy swojej szkoły lub w siedzibie gminy czy powiatu. Ma ona trwać 45 minut i skupiać się na elementach przestrzeni publicznej w szczególności związanych z nazwami ulic, pomnikami, dziełami architektury, elementami układu urbanistycznego itd. Nie zapomnij wybrać tematu. Projekt wycieczki musi być oryginalny, wykonany specjalnie na konkurs.
- Przygotuj mapę z trasą wycieczki (użyj do tego np. Google Maps/Google Earth Pro lub OpenStreetMap). Obiekty, które chcesz zobaczyć krótko opisz.
- Wyrusz w teren! Idąc zaplanowaną trasą wykonaj zdjęcia pomników, tabliczek, nazw ulic itp.
- Przygotuj poster – pracę konkursową. Powinna ona mieć format A1 lub A2 i być przygotowana w formacie .pdf lub .jpg. Na plakacie umieść tytuł, opis tematu, mapę z trasą, opisy odwiedzonych obiektów i zdjęcia. Nie zapomnij o wnioskach z wycieczki i książkach oraz adresach internetowych, skąd wziąłeś informacje! Pamiętaj też, by wszystkie użyte grafiki i zdjęcia miały wskazane pochodzenie – praca musi być oryginalna i nie może naruszać praw autorskich innych osób. Na koniec umieść na posterze imię i nazwisko autora, nazwę i adres szkoły (albo innej instytucji / koła), imię i nazwisko opiekuna merytorycznego, miejscowość i datę wykonania.
- Wyślij pracę na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule maila wpisując „ATLAS 2022 – KONKURS – MIEJSCOWOŚĆ – NAZWA SZKOŁY”. Nie zapomnij dołączyć skanu wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszenia!
Zgłoszenia są przyjmowane do 30 września 2022 roku. Następnie do pracy przystąpi komisja konkursowa, która ocenia prace. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 30 października 2022 roku. Dla zdobywców I, II oraz III miejsca przewidziane są nagrody: m.in. czytniki e-booków oraz pakiety książek.
Pobierz plakat i powieś go w szkole, by zachęcić innych do udziału:
PLAKAT KONKURSU „GEOWYCIECZKA. ODKRYJ NA NOWO SWOJĄ MAŁĄ OJCZYZNĘ”.
Więcej informacji na stronie: https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/konkurs-geowycieczka-odkryj-na-nowo-swoja-mala-ojczyzne/