Miejska Biblioteka Publiczna

w Nowym Targu

       

Godziny pracy

Wypożyczalnia dla dorosłych ul. Kolejowa 23 (budynek PZU - III piętro):
poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
w soboty: 9.00 - 13.00

Filia nr 1 Al. Kopernika 12 (I piętro)
poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
w soboty: 9.00 - 13.00

Czytelnia ul. Kolejowa 23 (budynek PZU - II piętro):
poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
w soboty: nieczynne

Czytelnia internetowa ul. Kolejowa 23 (budynek PZU - II piętro):
poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
w soboty: nieczynne

Filia nr 2, Osiedle Niwa 9
poniedziałek - piątek: 13.00 - 17.00

Miejska Biblioteka Publiczna w ramach cyklu wydarzeń pn. ”Podhalańska ścieżka do niepodległości„ zorganizowała warsztaty projektowania mobilnej gry terenowej na smartfona. Gra oparta jest na tematyce historycznej z lat 1917-1922.

Warsztaty w dniach od 13-16 września 2022 r. poprowadziły doświadczone trenerki, które wspólnie z uczniami nowotarskich szkół podstawowych ( SP nr 1, SP nr 2 i SP nr 5) stworzyły  grę osadzoną w realiach historycznych Nowego Targu.

Przy projektowaniu gry wykorzystano jako narzędzie edukacyjne aplikację ActionTrack , która  pozwoliła  uczestnikom zadania na przyswojenie  wiedzy historycznej w  innowacyjny sposób.

Podczas uroczystej premiery w dniu 30 września 2022r. zaprojektowana przez uczestników warsztatów gra będzie dostępna dla każdego.

Warsztaty odbyły się dzięki życzliwości i zaangażowaniu pracowników i Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Targu.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Programu Wieloletniego - NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w  ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa, w ramach zadania „Podhalańska ścieżka do niepodległości” realizowanego  w partnerstwie z Polskim Towarzystwem Historycznym – oddział w Nowym Targu oraz Wojskowym Centrum Rekrutacji Nowy Targ.

 


W dniu 9 września  o godz. 15.00 spotkaliśmy się przy siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu – ul. Kolejowa 23, aby wyruszyć na spotkanie z historią.

Naszym przewodnikiem po nowotarskich śladach zdarzeń z czasów walki o niepodległość Rzeczypospolitej był pan Robert Kowalski – prezes nowotarskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Pokonując trasę wyznaczoną przez obiekty mające historyczne znaczenie dla odbudowy państwowości polskiej po pierwszej wojnie światowej, uczestnicy spaceru poznali sylwetki ludzi, którzy zasłużyli się w walce o niepodległą Polskę.

Krótką relację z tej  niesamowitej, pełnej historycznych ciekawostek miejskiej wędrówki znajdziecie w linku poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=rTEZnZFoEkM

Wydarzenie   zrealizowano w partnerstwie z Polskim Towarzystwem Historycznym – Oddział w Nowym Targu oraz Wojskowym Centrum Rekrutacji Nowy Targ.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w  ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

 


 

 

Zapraszamy  do poznania intrygujących faktów i ciekawych miejsc historycznych na mapie Nowego Targu.  Cykl innowacyjnych spotkań z historią okresu odrodzenia Niepodległej zaczynamy od spaceru historycznego w piątek 9 września 2022r. o godz.15.00 przed budynkiem Biblioteki na ul. Kolejowej 23.

Będzie to spacer tematyczny z przewodnikiem po miejscach naznaczonych śladami wydarzeń z czasów walki o niepodległość Rzeczypospolitej. Podążając ścieżką historii zdarzeń i ludzi, uczestnicy będą mogli się wręcz namacalnie zetknąć z miejscami ważnymi dla historii regionu.

Zapraszamy także osoby ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi!

Spacer będzie swoistym  prologiem do kolejnego wydarzenia, a mianowicie mobilnej gry terenowej, której premiera odbędzie się w dniu 30 września br.

Zadanie jest  realizowane w partnerstwie z Polskim Towarzystwem Historycznym – Oddział w Nowym Targu oraz Wojskowym Centrum Rekrutacji Nowy Targ.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w  ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

 


 

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu  zaprasza  do poznania,  w nieszablonowej formie, intrygujących faktów i ciekawych miejsc historycznych na mapie Nowego Targu.

Nawet rdzenni mieszkańcy naszego miasta mogą być zaskoczeni, że codziennie mijają niemych świadków wydarzeń z lat 1917-1922, nie zdając sobie sprawy z ich historycznej wartości.

W ramach zadania pn. ”Podhalańska ścieżka do niepodległości” pracownicy Biblioteki zapraszają na innowacyjne spotkania z historią okresu odrodzenia Niepodległej:

  • w dniu 09 września na spacer tematyczny z przewodnikiem po miejscach naznaczonych śladami wydarzeń z czasów walki o niepodległość Rzeczypospolitej – prolog,
  • w dniach 13-16 września na warsztaty  projektowania mobilnej gry terenowej na smartfona  dla młodzieży z wykorzystaniem platformy ActionTrack,
  • w dniu 30 września na uroczystą premierę miejskiej  gry terenowej stworzonej przez uczestników warsztatów.

 Podążając ścieżką historii zdarzeń i ludzi, uczestnicy będą mogli się  wręcz namacalnie zetknąć z miejscami ważnymi dla historii regionu, ale również rozwinąć swoje umiejętności przy wykorzystaniu nowych technologii.

 Zapraszamy na spacer także osoby ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi!

Zadanie  dofinansowane ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w  ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa” ma na celu przywołanie i pielęgnowanie pamięci regionalnej dotyczącej zdarzeń z lat 1917-1922,  związanych z odzyskaniem i  odbudową państwowości.

 

 


 

W okresie od czerwca do października  2022 roku  Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu  będzie realizować zadanie pn. „Podhalańska ścieżka do niepodległości”.

 Zadanie dofinansowane ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w  ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa” ma na celu przywołanie i pielęgnowanie pamięci regionalnej dotyczącej zdarzeń z lat 1917-1922,  związanych z odzyskaniem i  odbudową państwowości.

Przeprowadzenie  działań edukacyjno-animacyjnych takich jak : spacer tematyczny, warsztaty projektowania gry mobilnej i  premiera gry terenowej, pozwoli na przyswojenie  ważnych faktów historycznych w atrakcyjnej i nieszablonowej formie przekazu.

Całkowita wartość zadania wynosi 32.000 zł, z czego wartość dofinansowania wynosi 23.000 zł.

 

 

 

 

 

 

 

 

SOWA MOBI

Katalog naszej biblioteki na smartfonie lub tablecie jest już dostępny dla czytelników dzięki aplikacji „Sowa MOBI”. Informację na stronie  https://mobi.sowa.pl/ . Zachęcamy do korzystania.

BIBLIOTEKA W MIEŚCIE, MIASTO W BIBLIOTECE

 

 

Ankieta

Ankieta "Kompetencje cyfrowe w mojej gminie"

 

Pomoc Ukrainie - informacje zbiorcze

Poniżej zamieszczamy informacje i komunikaty dotyczące pomocy Ukrainie.

 

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com