Miejska Biblioteka Publiczna

w Nowym Targu

       

Godziny pracy

Wypożyczalnia dla dorosłych ul. Kolejowa 23 (budynek PZU - III piętro):
poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
w soboty: 9.00 - 13.00

Filia nr 1 Al. Kopernika 12 (I piętro)
poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
w soboty: 9.00 - 13.00

Czytelnia ul. Kolejowa 23 (budynek PZU - II piętro):
poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
w soboty: nieczynne

Czytelnia internetowa ul. Kolejowa 23 (budynek PZU - II piętro):
poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
w soboty: nieczynne

Filia nr 2, Osiedle Niwa 9
poniedziałek - piątek: 13.00 - 17.00

Wakacje w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu zaprasza dzieci w wakacje na cykl zajęć edukacyjno-animacyjnych , które będą odbywać się w kilku miejscach na terenie miasta, również w plenerze.

Będą to przede wszystkim warsztaty, stymulujące kreatywność i aktywizujące twórczo ich uczestników, a także rozwijające wrodzone talenty artystyczne.

W lipcu  zapraszamy do czytelni Biblioteki przy ul. Kolejowej 23 na warsztaty regionalne i plastyczne, które pozwolą  poznać dzieciom  tradycyjne elementy domu góralskiego oraz legendy związane z regionem Podhala, a także zaprojektować detale zdobnicze według własnego pomysłu. Odbędą się również zajęcia z programowania dla poczatkujących z Minecraftem  i drukowaniem z 3D.

Natomiast w ogrodzie Filii nr 2 Biblioteki na Niwie odbędą się  lipcowe zajęcia w formie pikniku , w trakcie którego dzieci będą poznawać rośliny i ich właściwości, również lecznicze i kulinarne. W trakcie zajęć będzie można własnoręcznie ozdobić glinianą doniczkę lub wykonać zielnik.

Przez cały lipiec i sierpień w Filii nr 1 przy al. Kopernika 12 będą się odbywały spotkania „z Kicia Kocią” dla najmłodszych czytelników oraz wakacyjny konkurs plastyczny „Moja biblioteka przyszłości”. Natomiast tylko w sierpniu będą przeprowadzone zajęcia dla dzieci z programowania z Minecraftem i drukarką 3D.

Warsztaty i spotkania  są realizowane w ramach programu „Edukacja kulturalna 2022” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

SOWA MOBI

Katalog naszej biblioteki na smartfonie lub tablecie jest już dostępny dla czytelników dzięki aplikacji „Sowa MOBI”. Informację na stronie  https://mobi.sowa.pl/ . Zachęcamy do korzystania.

BIBLIOTEKA W MIEŚCIE, MIASTO W BIBLIOTECE

 

 

Ankieta

Ankieta "Kompetencje cyfrowe w mojej gminie"

 

Pomoc Ukrainie - informacje zbiorcze

Poniżej zamieszczamy informacje i komunikaty dotyczące pomocy Ukrainie.

 

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com